A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти, культури, молоді та спорту Делятинської селищної ради

Звіт про роботу відділу

Додаток

до рішення виконкому

від 23.01.2024 р. № ХХ

 

      

Звіт

про роботу відділу освіти, культури, молоді та спорту  за 2023 рік

 

Освітня діяльність в громаді

Відділу  освіти, культури, молоді та спорту Делятинської селищної ради підпорядковуються:

  • 9 закладів загальної середньої освіти, із 14.07.2023 року створений   

опорний заклад та дві філії (7 закладів ЗСО);

  • 3 заклади дошкільної освіти;
  • 1 МНВК;
  • 1 дитяча музична школа.

У закладах загальної середньої освіти Делятинської громади на початок року нараховувалося 2642  учнів в 141 класі та 268 вихованців у 16 дошкільних груп, 492 працівників (спеціалісти, педагогічні працівники та працівники культури), 226 техпрацівників.

На кінець року  у 140 класах навчається 2572 учнів, з них 49 учнів з числа внутрішньо переміщених осіб та у 16 групах закладів дошкільної освіти виховувалися 279 вихованців, з них 13 дітей з числа внутрішньо переміщених осіб, під кінець року у закладах дошкільної освіти здобувають освіту 286 вихованців. Є 467 працівників (спеціалісти, педагогічні працівники та працівники культури), 221техпрацівників, 31 сезонних працівників.

Загальна кількість дітей, які підлягають охопленню дошкільною освітою у громаді становить 1241 (від 1 до 6 років), 94 дитини п’ятилітнього віку охоплені підготовкою до школи у ЗЗСО, що разом становить 380 дітей (31%).

Для 30  учнів з ООП, у 7 закладах загальної середньої освіти, організовано інклюзивне навчання у 26 класах.

Для 15 дітей з ООП у закладах дошкільної освіти  у 9 групах організовано інклюзивне навчання.

У Делятинському навчально-виробничому комбінаті 19 педагогів здійснюють професійно-технічне навчання та допрофесійну підготовку для 263 учнів.

У 16 класах-приміщеннях Делятинської дитячої музичної школи 18 педагогічних працівників навчають музичному мистецтву за різними спеціальностями 131 учня.

В усіх закладах освіти громади організовано очне навчання для всіх учнів громади.

Укладено угоду з Надвірнянським районним інклюзивно-ресурсним центром про обслуговування дітей з особливими освітніми потребами.

Усі заклади освіти уклали угоду з Івано-Франківським  обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти про підвищення кваліфікації педагогами громади. Протягом 2023 року всі педагогічні працівники закладів освіти пройшли курси підвищення кваліфікації  в Івано-Франківському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти. Вчителі-предметники 5-11 класів ЗЗСО, котрі навчатимуть учнів 5 та 6-их класів у 2023/2024 навчальному році, пройшли навчання за програмами підвищення кваліфікації в ІППО.

Опрацьовано та подано до департаменту усі статистичні звіти: 77-РВК, 76-РВК, 83-РВК, 1-ЗСО, Д-4, Д-5, Д-6, Д-7-8, Д-9 та циклограму. Також здійснено ведення та поновлення обліку дітей дошкільногошкільного віку громади.

Протягом року вчителі брали участь у обласних методичних заходах, згідно плану роботи ІППО, були учасниками педагогічних обласних творчих майстерень. Проведено 26 міжшкільних методичних обєднань вчителів громади.

Діяльність позашкільної роботи у закладах загальної середньої освіти Делятинської  громади.  Вихованці гуртків ЗЗСО брали активну участь у конкурсах, виставках та турнірах, де здобули:

ІІ етап – І місце – 36, ІІ місце – 32, ІІІ – 40;

ІІІ етап – І місце - 9, ІІ місце - 9 , ІІІ місце – 4;

IV етап – ІІІ місце – 1.

Усі діти були відзначені та нагородженні грамотами на святі обдарованої молоді у червні 2023 року.

  У 2023-2024 навчальному році організовано роботу 54 гуртків, зайнятістю в яких охоплено 811 учнів, що складає 32 % від загальної кількості дітей шкільного віку. У ЗЗСО переважають такі напрямки гурткової роботи: художньо-естетичний, військово-патріотичний, фізкультурно-спортивний та інші.

У І семестрі 2023-2024 навчального року організовано та проведено 6 обласних та Всеукраїнських конкурси на рівні територіальної громади. До участі залучаються здобувачі освіти та вихованці гуртків при ЗЗСО Делятинської селищної ради. Учасники ІІ етапу конкурсів на рівні територіальної громади  у різних номінаціях та вікових категоріях здобули:

І місце –21

ІІ місце – 23

ІІІ місце –21

На ІІІ обласному етапі конкурсів переможці та призери від Делятинської ТГ здобули:

«За нашу свободу» - І місце

Конкурс іграшок-сувенірів – ІІІ місце

Конкурс «Новорічна композиція» - І місце - 2; ІІ місце – 1; ІІІ місце – 2 та 2 грамоти за творчий підхід виконання робіт.

Здійснено замовлення, видачу та облік документів про здобуття базової та повної загальної середньої освіти випускникам закладів загальної середньої освіти Делятинської селищної ради 2022/2023н.р.:

Базова

Повна

Звичайного зразка

З відзнакою

З ООП

Звичайного зразка

З відзнакою

230

23

1

150

13

 

Здійснено збір та підготовку всіх необхідних документів для виплати:

  • одноразової грошової допомоги для 4 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, після досягнення ними 18-річного віку;
  • одноразової грошової допомоги для придбання одягу та взуття 3 дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, які є випускниками закладів загальної середньої освіти Делятинської селищної ради;
  • одноразової грошової допомоги для придбання одягу та взуття 7 дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, які навчаються у закладах загальної середньої освіти Делятинської селищної ради;
  • одноразової грошової допомоги для 3 дітей-сиріт та дітей, позбавленим батьківського піклування, які є випускниками закладів загальної середньої освіти Делятинської селищної ради.

У січні-лютому 18 учнів нашої громади прийняли участь у ІІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів за 2022-2023 н.р., де здобули два ІІІ місця (математика та фізика 8 клас). Відповідно до Положення про преміювання одноразовими стипендіями (преміями) учнів та працівників (керівників, педагогів, тренерів) закладів освіти та культури, які підготували переможців та призерів ІІІ та IV етапів всеукраїнських предметних олімпіад та конкурсів, конкурсів МАН, міжнародних олімпіад та конкурсів, спортивних змагань та турнірів дані учні та вчителі, які підготували таких учнів, отримали грошову винагороду.

Організовано підготовку та проведення першого та другого етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів у 2023/2024н.р., Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика у 2023/2024н.р., Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка. Результативність участі учнів ЗЗСО Делятинської селищної ради у 2-му етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад: взяли участь – 260 учнів, з них – 95 призерів, що становить 37 % від  загальної кількості. У ІІІ етапі візьмуть участь 25 учнів нашої громади.

За період роботи замовлено та здійснено розподіл підручників у кількості 4134 шт. для закладів загальної середньої освіти Делятинської селищної ради, а саме: 553 для 5-х класів та 3581 для 6-х класів.

Відповідно до проведеної роботи оновлюється інформації про діяльність відділу освіти, культури, молоді та спорту Делятинської селищної ради у соціальній мережі та на сайті відділу.

Відділом було підготовлено та подано проєкти рішень на сесію та виконком: 20 проєктів. Проводилися щомісячні наради з директорами та із заступниками директорів закладів освіти, а саме  23 наради.

Культурна діяльність в громаді

Відділу  освіти, культури, молоді та спорту Делятинської селищної ради підпорядковуються:

  • 4 заклади культури ;
  • 5 бібліотек;
  • 2 краєзнавчих музеї;

    Основним завданням закладів культури є збереження і розвиток української культури, забезпечення культурних потреб громадян у розвитку народної традиційної культури, організації дозвілля, популяризація народних традицій, обрядів та звичаїв, розкриття творчих здібностей різновікових груп населення.

Проводилися наради із керівниками закладів культури, завідувачами бібліотек та музейних установ.

При складанні плану на 2023 рік враховувалося, щоб масові заходи були спрямовані на:

  •  національно-патріотичне виховання;
  • організація дозвілля людей та молоді;
  • сімейне та родинне дозвілля;
  • трудове виховання;
  • естетичне виховання;
  • популяризація культурної спадщини;

Масові заходи в громаді

Протягом року зроблено та проведено наступні заходи:

  • різдвяна розколяда закладів освіти і культури громади "Бог ся рождає";
  • вітання військовослужбовців нашої громади із різдвяними святами;
  • година пам’яті до 105-ї річниці битви під Крутами: «Хто вмирає в боротьбі, в серцях живе вічно»;
  • народне віче до дня Небесної Сотні: « Небесна Сотня – в пам’яті назавжди»;
  • один рік війни: « Молитва за Україну»;
  • огляд-конкурс художнього читання, присвячено Всеукраїнському дню поезії: « З Україною в серці»;
  •  І етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри “Сокіл” (“Джура”) серед команд закладів освіти Делятинської громади;
  • міжнародний день захисту дітей "Діти України – квіти незалежної Батьківщини";
  • обласна мистецько-патріотична акція "Незламна мужність поколінь", присвячена вшануванню захисників України та 80-річчю створення Української Повстанської Армії;
  • у рамках відзначення Дня Конституції України відбувся благодійний забіг "Разом до ПЕРЕМОГИ" (кошти, зібрані під час забігу, пішли на потреби ЗСУ);
  • відбувся захід "І живим, і ненародженим"...;
  • театралізоване дійство до 32-ї річниці Незалежності України: «Моїй Україні – величезна осанна», благодійний ярмарок на підтримку ЗСУ;
  • у рамках Міжнародного культурно-просвітницького проекту "Ляльки для ненароджених дітей" організована виставка робіт учасників освітнього процесу закладів освіти Делятинської громади;
  • зустріч з доктором технічних наук, професором, директором Навчально-наукового інституту інженерної механіки, автоматизації та комп'ютерно-інтегрованих технологій Національного лісотехнічного університету України, автором посібника "Українське наукове слововживання" Ігорем Ребезнюком;
  • спортивні змагання відповідно до  проєкту України "Шкільні ігри" у програмі "Пліч-о-пліч" за підтримки Президента України;
  • майстерка з виготовлення ялинкової прикраси для дітей з числа ВПО присвячена дню Святого Миколая;
  • спортивні змагання «Богатирські ігри» серед здобувачів освіти ЗЗСО Делятинської ТГ присвячених Дню Збройних Сил України;
  • у жовтні 2023 року розпочалась спартакіада серед здобувачів освіти ЗЗСО Делятинської ТГ;
  • на базі Івано-Франківського Центру патріотичного виховання учнівської молоді ім. С. Бандери провели духовно-патріотичний здвиг "Молитва за Україну". На ньому були присутні учасники обласної творчої групи учителів основ християнської етики, здобувачі освіти та вчителі Делятинського ліцею √1, педагоги-організатори ЗЗСО Делятинської ТГ та вихованці Центру;
  • обласна мистецько-патріотична акція «Незламна мужність поколінь», виставки, виступ колективу у костюмах Делятинського типу;
  • відзначення Дня Героїв: «Вічна слава безсмертних Героїв»;
  • організували акцію "Кришечки збери - Україні поможи". Благодійна акція направлена на підтримку військових;
  • організували виготовлення працівниками закладів освіти експонатів різдвяної шопки та відкриття різдвяного містечка у центрі Делятина;
  • віче пам’яті «Рік незламності: молитва за Україну»;
  • майстер-класі у Чорнопотоківському ліцеї з написання чорнопотоківської писанки для почесних гостей з польської гміни Всхова;
  • відбулась щорічна Серпнева освітня конференція;
  • День працівників закладів загальної та дошкільної освіти, працівників бібліотек Делятинської громади;
  • захід "Українська хустка - споконвічний оберіг українців";
  • Народний вокальний ансамбль "Черлені пацьорки" взяв участь в обласній мистекько-патріотичній акції "Незламна мужність поколінь " в м.Галич.
  • благодійний різдвяний захід на підтримку ЗСУ «ПЕРЕДЗВІН КОЛЯДОК».

За 2023 рік у Делятинському  краєзнавчому музеї кількість відвідувачів – 746, з них іноземців – 16, з них дітей – 420. Кількість проведених екскурсій – 80, з них індивідуальних -26. Відбулися:

  • зустрічі з журналістами – 3;
  • зустрічі з письменниками – 4;
  • зустрічі з художниками – 8;
  • зустрічі з керівниками міста-побратима Всхова,  Польща;
  • зустріч з Богданом Васьківим;

Організувалася виставка Осипа Васьківа в Яремчі, поїздка до Львова на відзначення річниці Івана Гречка в музеї  «Порохова вежа». Проведено ремонт сходової клітки, коридорів другого поверху. Влаштовано експозицію картин на стінах сходової клітки. Облаштовано зал спортивної слави та відомих делятинців. Велася підготовка до відзначення сторіччя від дня народження лісівника Петра Білика.

Білоославський краєзнавчий музей відвідало 260 чоловік. За 2023 рік у музеї проведена виставка збірників колядок до Різдва Христового, організовано  постійно діючу книжкову  виставки «Україна в огні». Налагоджена співпраця з літературно-меморіальним музеєм Лесі Українки в Колодяжному та музеєм Книги в Коломиї. Брали участь в березневих заходах до Дня Тараса Шевченка і Марійки Підгірянки. Проведена екскурсія в стінах Музею Марійки Підгірянки для делегації з Польщі 21.04.2023р. Завідувач був учасником науково-практичної конференції, яка  проводилася під егідою Національного музею літератури України 4 квітня 2023р. та виступав з доповіддю «Дитячі письменники Прикарпаття першої половини ХХ століття: сучасне прочитання і популяризація в мономузеї (з досвіду роботи Музею Марійки Підгірянки)». Брав участь в підготовці телепередачі «Храми Прикарпаття» на обласному ТБ «Галичина». Здійснено публікації про життєпис Марійки Підгірянки:

а) журнал «Дзвін» № 3-4 (Львів);

б) журнал «Хмелліт» № 11 (Івано-Франківськ);

в) альманах «Серафинці» № 6 (Івано-Франківськ);

г) альманах «Місто І.Ф» №1 (Івано-Франківськ);

д) часопис « Гуцульський календар» № 28 на 2023р.

Друковані статті в газеті «Вільний голос» (Коломия) за 15 червня 2023, «Галицька «Просвіта». (Івано-Франківськ) за 25 травня2023, «Гуцульський край (Косів) за 30 червня 2023, «Народна Воля» (Надвірна) за 12 травня 2023, 8 грудня 2023р. У лютому була поїздка в с. Стопчатів на похорон письменника Д. Павличка. Публікація некрологу в газеті «Народна Воля»

Бібліотеки Делятинської ТГ визначали свої завдання і основні напрямки роботи відповідно до Закону України «Про бібліотеки і бібліотечну справу». Фонд бібліотек нараховує 55907 тис. одиниць документообігу на суму 281464 гр. Бібліотеки обслуговують 4070 читачів. У 2023 році бібліотеки отримали  та опрацювали 282 примірники книг, серед них 57 книг  закуплених за кошти місцевого бюджету на суму 7820 грн.

На даний час в бібліотеках функціонує 2 відділи:

  • дитячий абонемент;
  • читальна зала.

Завжди, враховуючи смаки, бажання та інтереси користувачів, проводяться презентації книг, діалоги, круглі столи, зустрічі з цікавими людьми, літературно-музичні вечори, конкурси, вікторини та інше. Працюємо над посиленням соціальної функції бібліотек - забезпеченням громади  інформацією щодо діяльності селищної Ради, економічного стану,  соціальних та правових знань. Багато зусиль працівники докладають для реклами книги, читання, бібліотеки. Створено інформаційні зони, кутки читача: «Інформація до часу», «Періодика: оперативно, цікаво, доступно», «Література - прихисток людського розуму і краси», «Мудрість книг об’єднує родину», «Україна - держава свободи і єдності», «Духовного причастя світлий шлях», «Молодь - сила, що змінює світ», «Мій отчий край - дух роду нашого» та багато інших.

Квіткові композиції, вишивки, креативно оформлені книжкові виставки, які є у бібліотеках,  створюють затишок естетичної насолоди і  відпочинку, відчуття комфортності бібліотечного середовища, бажання вдихнути запах століть, ознайомитися з актуальними книжковими виставками, новинками літератури: «Будь сучасним - читай українське», «Нові книги: зацікавлений погляд», «Книжкова мода пропонує», «У світі пригод і фантастики», «Закоханим в історію», «З погляду жінки», «Книги, про які сперечаються», «Золоті зерна світової класики», «Література Франкового краю», «Поезія-волі територія». Популярністю серед читачів бібліотек користується послуга буккросинг «Прочитай книгу сам-дай іншому» – обмін власними  книгами, які активно приносять читачі до бібліотек та обмінюються між собою.

Працівники культури, бібліотечних та музейних установ працюють над створенням фото, відео реєстру звичаїв, традицій та обрядів  населених пунктів Делятинської громади, та над  збором матеріалів для упорядкування книги з рецептами гастрономічної кухні нашого регіону.

Працівники культури, бібліотечних та музейних установ приймали та продовжують приймати активну участь в культурному житті Делятинської ТГ, у всіх масових заходах та активно долучалися до благодійних акцій на підтримку ЗСУ.

Спортивна діяльність в громаді

 В Делятинській громаді є 7 спортивних майданчиків зі штучним покриттям, 1 селищний стадіон «Прут» та два спортивні зали, один з яких відкрили в листопаді 2023р. З метою популяризації ведення здорового способу життя, зміцнення здоров’я дітей, формування інтересу і звичок до регулярних занять фізичними вправами, збільшення рухової активності здобувачів освіти та організації фізкультурно-оздоровчої роботи спортивним клубом «Прут» протягом звітного 2023 року проводились такі спортивні заходи:

  • проведення СК «Прут» волейбольного турніру на підтримку ЗСУ;
  • участь ВК «Горіш» у фінальному етапі чемпіонату області з волейболу сезону 2022-2023рр де команда посіла перше місце;
  • проведення СК «Прут» відкритої першості з мініфутболу на підтримку ЗСУ;
  • участь футбольних команд громади в благодійному матчі з футболу на підтримку ЗСУ «Разом ми сильні»;
  • турнір пам’яті тренера, футболіста – Квочака Степана Захаровича;
  • відзначення в закладах освіти громади Всеукраїнського олімпійського уроку та Всеукраїнського олімпійського тижня;
  • стартувала спартакіада серед здобувачів освіти ЗЗСО Делятинської ТГ;
  • участь СК «Прут» в чемпіонаті області Друга Ліга;
  • участь ВК «Горіш» в чемпіонаті України серед чоловічих команд першої ліги сезону 2023-2024 років та Кубка України;
  • участь ВК «Горіш» в чемпіонаті області серед юнаків 2007р.н.;
  • участь ВК «Горіш» в Кубку України з волейболу серед чоловічих команд сезону 2023-2024рр.;
  • проведення СК «Прут» відкритої першості зимового чемпіонату Делятинської ТГ з мініфутболу сезону 2023-2024  на підтримку ЗСУ, де участь приймає 8 команд;
  • участь ФК «Прут» в благодійному турнірі присвячений пам’яті Небесної сотні;
  • участь ФК «Прут» у відкритому кубку Надвірнянського міського голови з мініфутболу на підтримку ЗСУ з нагоди відзначення Дня Збройних Сил України.

Кадрова та організаційно-інформаційна робота відділу освіти, культури, молоді та спорту

Протягом 2023 року було підготовлено 255 наказів з основної діяльності, 79 наказів про надання щорічних основних та додаткових відпусток, 4 накази на відрядження, 134 наказів з кадрових питань.

Постійно проводиться моніторинг нових нормативно-правових актів, що стосуються кадрової, організаційно-інформаційної роботи тощо.

Проводиться робота по впорядкуванню особових справ працівників, постійно доповнюються особові справи заявами, копіями наказів, довідками. Вносилися записи в трудові книжки працівників. Проводилася робота з ознайомлення з Правилами внутрішнього трудового розпорядку та правилами етичної поведінки, як для службовців, так і для посадових осіб органів місцевого самоврядування.

Було розроблено посадові інструкції для працівників, які були прийняті на роботу.

Постійно велась робота з листування з органами влади та організаціями всіх рівнів, вчасно подавались звітність та запитувана інформація.

Розглядалися та надавалися відповіді на звернення, скарги громадян, запити на публічну інформацію. Підготовлювалися довідки про місце роботи працівників, про підтвердження педагогічного стажу, тощо.

     Підготовлено та проведено повідомну реєстрацію Колективного договору відділу освіти, культури, молоді та спорту Делятинської селищної ради на 2023-2027 роки в Управлінні соціального захисту населення Надвірнянської РДА.

Здійснено оцифрування трудових книжок працівників та подано до Пенсійного фонду України через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду.

Фінансове та бухгалтерське забезпечення закладів освіти та культури

Делятинської селищної ради

Протягом 2023 року складалися та подавалися розподіли зведених показників бюджету Делятинської селищної ТГ в електронній формі до управління Державної казначейської служби, а також зміни до них, які були протягом звітного періоду, згідно наказів відділу освіти, культури, молоді та спорту розробляла паспорти бюджетних програм та вносилися зміни до них впродовж звітного періоду, звіти про виконання паспортів бюджетних програм. За даний період опрацьовано, узагальнено та подано відділу фінансів Делятинської селищної ради 235 заявок для фінансування видатків, згідно звернень розпорядників та одержувачів коштів, внесено та подано 361 розподіл виділених бюджетних асигнувань до управління Державної казначейської служби. Щомісячно проводився аналіз виконання кошторисних призначень, подавались інформації до відділу фінансів Делятинської селищної ради та Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОДА. Проводилося обслуговування 11 розпорядників бюджетних коштів та 1 одержувача бюджетних коштів. Опрацьовувались законопроекти, законодавчі, нормативно-правові акти, оглядові листи тощо. Готувалися інформаційні та аналітичні матеріали керівництву ради. Координувалася робота головних бухгалтерів, бухгалтерів підлеглих структурних підрозділів щодо бюджетного процесу. Координувалася  робота із заповнення даних щодо чисельності працівників та фонду оплати праці працівників установ, закладів окремих галузей бюджетної сфери, оплата праці яких здійснюється відповідно до Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці для подання звітів.

Обсяг видатків загального фонду бюджету відділу освіти, культури, молоді та спорту разом з розпорядниками і одержувачами бюджетних коштів за  2023 рік виконано в сумі 153 161, 98 тис. грн., що становить 98,81% до уточненого плану за даний період.

Профінансовано за галузевим спрямуванням видатки на державне управління – 1 418,0 тис. грн., на утримання закладів освіти – 145 747,04 тис. грн. (в т. ч. за рахунок освітньої субвенції з державного бюджету – 74 807,0 тис. грн., за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами – 224,88 тис. грн., за рахунок залишку коштів за субвенцією з державного бюджету місцевим бюджетам на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами на кінець бюджетного періоду – 82,73 тис. грн., за рахунок субвенції бюджету Ланчинської територіальної громади – 431,03 тис. грн.), на культуру і мистецтво – 3 917,64 тис. грн., на фізичну культуру і спорт – 2 079,3 тис. грн.  (в т. ч. за рахунок субвенції Івано-Франківського обласного бюджету – 446,74 тис. грн.).

За економічною класифікацією видатки загального фонду спрямовані на виплату заробітної плати з нарахуванням в сумі 130 044,84 тис. грн.; придбання предметів, матеріалів, обладнання та інвентарю – 6 689,21 тис. грн.; медикаментів та перев’язувальних матеріалів – 37,63 тис. грн.; продуктів харчування – 3 248,54 тис. грн.; оплату послуг (крім комунальних) – 2 401,33 тис. грн., оплату комунальних послуг та енергоносіїв – 8 939,49 тис. грн.; субсидії та поточні трансферти підприємствам (установам, організаціям) – 1 522,56 тис. грн.; інші виплати населенню – 266,9 тис. грн., інші видатки для забезпечення функціонування закладів та установ  – 11,48 тис. грн.

Обсяг видатків спеціального фонду бюджету (бюджет розвитку) відділу освіти, культури, молоді та спорту разом з розпорядниками і одержувачами бюджетних коштів за  2023 рік виконано в сумі 8 124, 36 тис. грн., що становить 91,59% до уточненого плану за даний період.  Видатки спеціального фонду за  власними надходженнями бюджетних установ становлять 2 095,0 тис. грн.

Кошти спеціального фонду (бюджет розвитку) спрямовано за галузевою ознакою на заклади освіти – 6 824,34 тис. грн. (за рахунок субвенції Івано-Франківського обласного бюджету – 500,0 тис. грн.), на культуру  і мистецтво – 409,72 тис. грн. на фізичну культуру і спорт – 58,0 тис. грн., на економічну діяльність – 832,3 тис. грн. (в т. ч. за рахунок субвенції Івано-Франківського обласного бюджету – 568,4 тис. грн.).

За економічною класифікацією видатки спеціального фонду (бюджет розвитку) спрямовані на придбання обладнання і предметів довгострокового користування в сумі 1 294,17 тис. грн.; капітальне будівництво (придбання) інших об’єктів – 832,3 тис. грн.; капітальний ремонт інших об’єктів – 5 939,89 тис. грн.; капітальні трансферти підприємствам (установам, організаціям) – 58,0 тис. грн.

Кошти спеціального фонду за  власними надходженнями бюджетних установ спрямовано за галузевою ознакою на заклади освіти – 2 095,0 тис. грн.

За економічною класифікацією видатки спеціального фонду за  власними надходженнями бюджетних установ спрямовані на виплату заробітної плати з нарахуванням в сумі 996,55 тис. грн.; придбання предметів, матеріалів, обладнання та інвентарю – 414,07 тис. грн.; продуктів харчування – 499,19 тис. грн.; обладнання і предметів довгострокового користування – 174,23 тис. грн.; оплату послуг (крім комунальних) – 10,96 тис. грн. 

У звітному періоді проведено видатки з реалізації:

- Програми освітнього, культурного, спортивного та військово-патріотичного розвитку Делятинської селищної територіальної громади на 2022-2025 роки на суму 393,79 тис. грн.;

- селищної цільової Програми «Шкільний автобус» на 2022-2025 роки на суму 1 254,21 тис. грн.;

- селищної цільової Програми розвитку фізичної культури та спорту на 2021-2025 роки на суму 2 137,3 тис. грн.

- проєкту в рамках ХІІ обласного конкурсу проектів розвитку місцевого самоврядування «Встановлення джерела резервного живлення шляхом впровадження альтернативних джерел енергії в Делятинському ліцеї №2» на суму 832,3 тис. грн.

Видатки бюджету проводились відповідно до помісячного розпису асигнувань загального і спеціального фонду бюджету на 2023 рік, відповідно до встановлених бюджетних призначень відділу освіти, культури, молоді та спорту та підлеглих структурних підрозділів. В результаті здійснення контролю за економним витрачанням бюджетних коштів, не допущено виникнення кредиторської заборгованості із заробітної плати та інших захищених статей бюджету по розпорядниках коштів нижчого рівня та одержувачів коштів, у межах кошторисних призначень виплачено у повному обсязі  заробітну плату працівникам бюджетної сфери.

Централізованою бухгалтерією відділу освіти, культури, молоді та спорту забезпечено виконання плану роботи за 2023 рік, а саме:

  • щоденно проводилась реєстрація і подання у ДКСУ платіжних доручень і зобов′язань для розрахунків з різними Дебіторами та Кредиторами;
  • щоденно проводився синтетичний та аналітичний облік видатків, оброблялись документи по різним джерелам фінансування;
  • щомісячно та щоквартально подавали різні звіти та інформації по розрахунках;
  • забезпечено дотримання термінів складання і подавання звітності до державної казначейської служби України:
  • фінансова та бюджетна звітність по місцевому бюджеті (місячна, квартальні, річна)
  • фінансова та бюджетна звітність по державному бюджеті (місячна, квартальні, річна)
  • консолідована фінансова та бюджетна звітність по місцевому бюджеті (місячна, квартальні, річна)

до державної фіскальної служби: 

  • річний звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації;
  • квартальні податкові декларації екологічного податку;
  • квартальний об’єднаний звіт з ПДФО, ЄСВ та ВЗ (Додаток 1 (Д1), додаток 2 (Д2), додаток 4(4ДФ), додаток 5 (Д5), додаток 6 (Д6).

до державної статистики: 

  • звіт із праці форма №1-ПВ (місячні, квартальні)

Проводиться кожний третій четвер місяця нарада з головними бухгалтерами закладів освіти.

    Вчасно проводилось нарахування заробітної плати працівникам і службовцям, які працюють в установах підпорядкованих відділу освіти, культури, молоді та спорту.

Здійснено одноразові розрахунки по нарахуванню заробітної плати при наданні відпустки та при звільненні.

Була проведена щорічна інвентаризація матеріальних цінностей, розрахунків та грошових цінностей, списання матеріальних цінностей непридатних для подальшого використання;

Щомісячно проводилось зведення даних бухгалтерського обліку, які заносяться в Меморіальні ордери та Головну книгу;

Згідно вимог Закону України «Про відкритість використання публічних коштів» здійснювалося оприлюднення інформації на Єдиному веб-порталі (портал Е-Data) про використані кошти.

Проведення закупівель товарів, робіт та послуг у 2023 році проводилося за такими видами торгів:

  • Відкриті торги з особливостями ;
  • Запит (ціни) пропозицій;
  • Закупівля без використання електронної системи;

Проводилася така робота:

  • підготовка та складання відповідних документів з питань публічних закупівель (в тому числі тендерної документації , роз’яснень та інших документів);
  • Складання протоколів на проведення закупівель;
  • Складання та оприлюднення у системі Prozorro Market річного плану закупівель та змін до річного плану закупівель;
  • Аналіз проведених закупівель;
  • Взаємодія з учасниками закупівельного процесу, відповіді на їх запити та консультації;
  • Звітування про укладені договори в системі Prozorro Market;
  • Звітування про виконання  договорів в системі Prozorro Market;
  • Щоденний моніторинг, вивчення та аналіз змін у законодавстві щодо публічних закупівель.

 

 

 

Начальник відділу                                                               Руслана ДІДИК

 

 

 

 

 

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень